Zoekplaatjes
We beginnen met een aantal foto’s waar de beheerders van de beeldbank graag meer informatie over krijgen. Reacties, graag met het fotonummer erbij, zijn welkom via nieuwsbrief@nvbs.com.

NEG155-684. Een foto van G.J. de Swart uit de periode 1941 tot 1949. De beschrijving luidt: open goederenwagen ZVTM E 69 op een onbekende locatie in Zeeuws-Vlaanderen. De ZVTM = Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maatschappij bestond van 1911 tot 1978 en exploiteerde een uitgebreid net van 1000 mm tramlijnen in het midden en oosten van Zeeuws Vlaanderen. De tramlijnen zijn in 1948/1949 opgeheven en de maatschappij ging over op busvervoer. Wie kan hier duidelijkheid verschaffen ?

NEG330-883. Het prachtige motorrijtuig 877 van lijn 30 van de Tranvias de Barcelona (TB) op een onbekende locatie in Barcelona, een foto van Jan Bonthuis, genomen op 8 mei 1959. Wie weet waar dit is?

NEG1516-17S31. Nauta Klaas Nauta fotografeerde op 27 juli 1983 deze voormalige dienstwoning in Klarenbeek. De vraag is: wat is het volgnummer van deze woning?

SPNSP2115a. W.P.F.M. van Schaik heeft voor NS vele, vaak prachtige foto’s gemaakt, die onder meer bij het Utrechts Archief zijn te vinden. Bij deze foto staat vermeld: ‘Dwarsliggers worden ondergestopt met behulp van vier Vibromax tie-tampers, aangesloten op een aggregaat op de voorgrond’. De aangegeven datum ligt tussen 1950 en 1958 en de lokatie zou vermoedelijk Eindhoven kunnen zijn. Wie weet hier meer over ?
De vorige zoekplaatjes

NEG103-030. Een foto van K.C. Schonebaum met als datum juli 1942: een personenrijtuig van de Geldersche Tramweg-Maatschappij (GTM) uit de serie 27-30 op een onbekende locatie. Waar zou dit kunnen zijn?
Deze foto is gemaakt naast de voormalige motorwagenloods op het GTM-emplacement van Dieren. Deze loods is in 1926 gebouwd tijdens de vernieuwing van het emplacement Dieren, heeft nog jarenlang als busstalling gediend maar is in 2009 gesloopt. Reacties van Michiel Kreuze, George van der Lippe, Jaap Nieweg en Reyer van de Pol.

NEG155-960. De van de Nederlandsche Tramweg Maatschappij (NTM) gehuurde stoomlocomotief 12 met de personenrijtuigen BC 13 en BC 14 op een onbekende locatie, vermoedelijk in Schiedam. De foto is genomen door G.J. de Swart tussen 31 augustus en 7 september 1938. Met dit tramstel werden ter gelegenheid van het 40-jarig regeringsjubileum van koningin Wilhelmina een week lang ritten gereden tussen het Marconiplein en Schiedam, waarbij aan beide eindpunten door een lus werd gereden. Waar is dit precies?
Dit is het Marconiplein in Rotterdam. De bebouwing op de achtergrond was toen vrij nieuw en overleefde het vergissingsbombardement van 31 maart 1943. Het gebouw is tegenwoordig nog steeds aanwezig. Reacties van Bastiaan Albarda, Arnold van den Berg, Jan Bogaarts, Elbert Conijn, Ton van Eijsden, Rob Eringaard, Jan Haasdijk, Ton van Mastrigt, Marco Moerland, John Krijgsman, Dick Schuurman, Stef Stolk, Maurits van den Toorn, Kees Vermeij, Peter Verschelden en Erik Vogelezang.

NEG1425-353. Locomotief SSN 52.3879 voor een speciale trein ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Utrechts Nieuwsblad, een foto van Jan Bonthuis op 9 mei 1993. De vermoedelijk locatie zou Utrecht Daalsedijk (het terrein van de werkplaats) kunnen zijn, maar dat is niet zeker.
Ad Vijge bevestigt dat Utrecht Daalsedijk inderdaad de juiste locatie is. Op de achtergrond is het nog bestaande gebouw te zien waar vroeger Nedlloyd inzat.

DIA102746-20030327. Op 12 juli 2003 zette Huub van Keulen dit motorrijtuig CD 810 093-5 met aanhangrijtuig 012 267-1 op de plaat. Dit stel staat als reizigerstrein naar Cesky Krumlov in een onbekend station in Tsjechië. Dat zou wellicht Lipno nad Vitavou kunnen zijn. De fotograaf had zelf Hurka genoteerd, maar dat is een metrostation in Praag maar ook een plaatsje aan het Lipno stuwmeer zonder station. Wie verschaft hier duidelijkheid?
Erik Bodaan heeft een Tsjechische vriend gemaild, Michal Fikejs, die na intensief speurwerk vermoed dat dit Černá v Pošumaví zou kunnen zijn. Vergelijking met Streetview op Google Maps laat zien dat dit juist is. Hůrka blijkt iets meer naar het westen te liggen.
Kortom, alle zoekplaatjes zijn benoemd, waarvoor hartelijk dank !
Jan Tromp en Hans de Haan
Zoekplaatjes: wie het weet…De NVBS krijgt weleens foto’s die niet of onvolledig zijn gedocumenteerd. De beheerders van onze collectie moeten dan op basis van hun kennis te werk gaan bij het beschrijven van zo’n foto. Soms is daarbij hulp van anderen nodig. Bijvoorbeeld van de lezers van NVBS Actueel. Kun jij meer vertellen over de hier getoonde foto’s? Mail dan naar nieuwsbrief@nvbs.com. Vermeld altijd het fotonummer. (Reacties langs andere wegen krijgen wij niet vanzelf te zien. Gebruik dus altijd het mailadres dat hierboven staat.) |

